Назад

Тернистий шлях подолання корупції, пройдений Інспекцією разом із моряками у 2021 році

14.12.2021
Тернистий шлях подолання корупції, пройдений Інспекцією разом із моряками у 2021 році

Шановні моряки!


На сьогоднішній день, з боку окремих недержавних організацій, здійснюється послідовна та заздалегідь чітко спланована діяльність, що спрямована на дестабілізацію окремих сфер морської галузі, зокрема сфери підготовки та дипломування моряків.


Одночасно, особами, які протягом багатьох років займалися посередницькими послугами та отримували неправомірну вигоду від моряків, публікуються на численних інтернет ресурсах брудні статті, від імені «тисяч» моряків на державні інстанції пишуться безпідставні скарги на посадових осіб ІПДМ, МІУ, здійснюється підбурювання моряків до участі на мітингах із закликами повернути стару систему дипломування, а саме приймання та видачу документів моряків в паперовому вигляді.


Можливо комусь з моряків було зручно працювати з агентами, тому що останні мали можливість допомагати за хабарі вносити до Реєстру документів моряків в «ручному режимі» дані підроблених дипломів та дописувати стаж.


Однак, це питання вирішено за допомогою впровадженого ІПДМ та МІУ програмного забезпечення «Автоматизована система оцінки компетентності моряка». Система побудована таким чином, що не дозволяє посадовим або стороннім особам на власний розсуд видалити, дописати, змінити будь-яку інформацію про моряка.


Це програмне забезпечення розташоване на державному ресурсі, знаходиться під повним контролем ІПДМ та МІУ.


Завдяки автоматизованим процесам та особливій системі захисту виключається будь-яка можливість втручання в інформаційну базу сторонніх осіб.


Мобільний додаток «Кабінет моряка» є складовою частиною автоматизованої системи. За допомогою додатку моряк самостійно має змогу завантажити свої власні документи або, як альтернатива, принести чи відправити їх паперові екземпляри до ДП «Моррічсервіс», яке є уповноваженим підприємством, що здійснює внесення документів моряка до єдиного Державного реєстру документів моряків в цифровому форматі.


В електронному вигляді також моряк отримує і всі інші документи. Так, після навчання в НТЗ відповідні сертифікати реєструються в системі безпосередньо самим учбовим закладом та миттєво з’являються в «Кабінеті моряка». Склавши іспит, моряк без спілкування та черг отримує у додатку робочі документи. Крюїнги самостійно без хабарів мають змогу виключно за згодою моряка отримувати дані про нього, необхідні для працевлаштування.


Звертаємо увагу, що всі дії в системі та відображення інформації можливі лише за згодою моряка і не можуть використовуватися третіми особами без такої згоди.


Тобто, увесь процес навчання та дипломування автоматизовано та побудовано таким чином, щоб виключити втручання будь-яких третіх осіб. Як наслідок, повністю викорінюється інститут посередників-агентів, які багато років отримували неправомірну вигоду від моряків, а зараз намагаються дестабілізувати процес викорінення корупційних складових.


Також в якості альтернативи запроваджено пілотний проект CES, який працює у всьому світі і зарекомендував себе на високому рівні.


Відповідально зазначаємо, що несанкціоноване втручання в роботу CES і Автоматизованої системи оцінки компетентності моряка неможливо. Обидві системи взято під державний контроль, що виключило втручання ззовні з боку будь-яких третіх осіб.


Ми звертаємося до всіх сумлінних моряків і просимо не користуватися послугами посередників-агентів. З урахуванням впровадженої системи вони не мають змоги ні особисто, ні через посадових осіб впливати на ситуацію і результати навчання та дипломування.


Не зважаючи на численні наклепи і провокації, але сподіваючись на ваше, шановні моряки, свідоме ставлення до модернізації та цифровізації процесу, ІПДМ і надалі продовжуватиме впевнений рух на шляху подолання корупції.


З повагою до кожного моряка, ІПДМ