Назад

Електронні послуги. Президент України Володимир Зеленський схвалив перехід на режим paperless

24.08.2021
Електронні послуги. Президент України Володимир Зеленський схвалив перехід на режим paperless Володимир Зеленський (Фото: пресс-служба президента)

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг" № 1689-IX, який парламент прийняв 15 липня 2021 року.

Закон вводить нові терміни, як "електронна публічна послуга", "автоматичний режим надання електронної публічної послуги", "комплексна електронна публічна послуга", "система електронного взаємодії електронних ресурсів", а також інші терміни.

Також документ визначає особливості надання таких послуг, порядок отримання та особливості оформлення результатів їх надання.

Починаючи з 2020 року електронними публічними послугами через Єдиний державний веб-портал електронних послуг скористалося понад 570 000 громадян України. За даними Мінцифри, на сьогодні вже понад 70 онлайн-послуг доступні для українців на порталі Дія. З впровадженням "paperless" перелік держпослуг істотно збільшиться.

"Якщо раніше ми могли оцифрувати близько 15 послуг за півроку, то тепер їх буде кілька десятків. Держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про нього в реєстрах", - коментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров прийняття

Тепер, за словами Міністра, буде простіше подати заяву на одруження, записатися в чергу в дитячий сад, отримати довідку про місце навчання, призначення пенсії або субсидії і т.д. Можна буде в кілька кліків. До 2024 року планується оцифрувати 100% послуг.

Згідно з проектом закону, електронні послуги зможуть надаватися автоматично, без втручання чиновника. Крім того, можна буде отримати кілька послуг за однією заявою.

Закон вступає в силу через три місяці з дня опублікування. Протягом цього часу Кабмін повинен затвердити план перекладу публічних послуг в електронну форму.

Джерело: tech.liga.net